KONTAKT PROJEKTY FILIP NĚMEC O SDRUŽENÍ

Filip Němec

Dne 25.6. 2003 jsme našeho syna Filipa poslali do školy. Žáci jeli na školní výlet spojený s koupáním ve víceúčelové vodní nádrži v Jemnici. Na tomto školním výletě se stala zbytečná tragická nehoda, kde tonul a téměř utonul náš syn Filípek. Doba kterou byl pod vodou odhadli lékaři podle poškození mozku na 15 - 20 minut. V této době třem učitelům (při počtu 21 žáků), kteří měli děti na starost, Filip nechyběl a nechyběl jim ani při odchodu z koupaliště. Hledat ho začali až na základě jeho batohu.

Filip byl vrtulníkem převezen do brněnské dětské nemocnice na ARO, kde bojoval o život. Nejprve byl zaintubován a uveden do umělého spánku. Po pěti dnech ho lékaři nechali vzbudit, ale verdikt byl neúprosný: "Má těžce poškozený mozek, zůstane ležící a nebude nikdy vnímat."

Bylo nutno provést tracheostomii a gastrostomii (žaludeční sonda), kterou je přijímána potrava přímo do žaludku, protože sám není schopen polykat a žilní výživa již nestačí. Z 30-ti kilového zdravého kluka se stala 20-ti kilová troska neschopná samostatného života.

V roce 2005 se Filípkův zdravotní stav začal mírně zlepšovat. „Jsme přesvědčeni, že vnímá.“ I toto mírné zlepšení nás stálo velké úsilí a spoustu finančních prostředků. Plně jsme si uvědomovali, že je před námi ještě velká spousta práce, ale uděláme co bude v našich silách.

V současné době je Filipovi 18 let, i přes svoje těžké postižení vnímá a uvědomuje si dění kolem sebe. Komunikuje pomocí mrkání očí a je schopen dát najevo své pocity a přání. Od roku 2009 denně dochází do centra ARPIDA, o.s. v Českých Budějovicích. Zde je mu poskytována péče v systému ucelené rehabilitace.

Filip Němec zemřel v náručí své maminky dne 30. listopadu 2013 v 00:16. Příčinou bylo celkové selhání organismu. . Filípkovo úmrtní oznámení

Videa a informace

Filip Němec devět let po úrazu (zpravodajství České Televize)
Informace o posledním rozloučení (zpravodajství České Televize)
Oznámení o úmrtí Filipa Němce (zpravodajství TV Nova)
Oznámení o úmrtí Filipa Němce (zpravodajství Jihočeské televize)
Informace o posledním rozloučení (zpravodajství TV Nova)

Filip 18. narozeniny

Filip 2002 - 2012

1.1.2020
Změny v občanském sdružení
Občanské sdružení prošlo změnami a to na zapsaný spolek a nyní se na jeho činnosti podílí: Bc. Martina Němcová, Bc. Lucie Macková, Ing. Tomáš Jirásek
15.10.2015
Dar od Philip Morris ČR
Společnost Philip Morris ČR a. s. věnovala sponzorský dar 10 000 dolarů, který bude použit na opravu vozů České maltézské pomoci - více informací v projektech.
4.10.2014
Pomoc od HC Motor ČB
Hokejisté HC Motor České Budějovice nafotili charitativní kalendář a výtěžek z jeho prodeje bude věnován našemu sdružení - více informací v projektech.
25.8.2014
Sbírka České maltézské pomoci
Občanské sdružení vyhlásilo veřejnou sbírku na pomoc České maltézské pomoci - více informací v projektech.
30.11.2013
Filip zemřel
Dnes v 00:16 Filip Němec v náručí své maminky zemřel. Příčinou smrti bylo celkové selhání organismu. Úmrtní oznámení.
11.2.2013
Filip měl 18. narozeniny
Doplnili jsme fotografie z 18. Filipových narozenin. Najdete je na stráce Filip Němec.
7.3.2012
Doplněny nové fotky
Dnes jsme doplnili šest Filipových fotografií z nedávné doby - Vánoce, cvičení a sedmnácté narozeniny.
9.10.2011
Doplněn další obsah
Právě jsme doplnili základní informace na www stránky - stanovy sdružení, popis činnosti a galerii Filípkových fotek.
8.10.2011
Spuštění zkušební verze
Dnes byla spuštěna zkušební verze www stránek. Zatím zde naleznete pouze kontaktní informace. Vše ostatní bude doplněno v nejbližší době.